Day #1

Tak nějak nevím, kde mám začít 🙂 Zkusím to tedy vzít pěkně po pořadě. Podle posledních emailových instrukcí, jsem se měl v pondělí dostavit na 9h ráno na recepci budovy WeWork na Moorgate. Tam jsem se měl potkat s Yasmin, jejíž vizitka zní „Exec PA / Office Manager“ (whatever that means 🙂 ). Trochu mě zaskočila svým výrazně delším účesem, než jaký jsem očekával podle jejího LinkedInu. Vzpomněl jsem si na svůj první den v Profinitu, kdy mi něco podobného provedl Martin Z. 🙂 Hotel mám naštěstí pouhých 15 minut příjemné ranní procházky odsud – idylka – no posudťe podle fotek sami. Jak to teď píšu, vzpomněl jsem si na příběh pražáka o odhazování sněhu 🙂 .

Přiznám se, že mě zde trošku zaskočilo počasí. Popravdě jsem v Londýně po čtvrté, a téměř jsem zde nezažil déšť. Britští kolegové jsou z toho viditelně trochu rozhození. Co jsem stihl vypozorovat, moc rádi si na počasí postěžují, a vyhnou se tím vážnějším tématům (jako je zde např. brexit). No tento týden je to pro ně jedna velká čára přes rozpočet. Nicméně… 🙂 Včera nás nastupovalo hned několik. 3 nováčci tady v Londýně a 1 nový kolega v Barceloně. Hned na úvod jsme absolvovali cca hodinové vzájemné představení přes videokonferenci po trase Sofia – Londýn – Barcelona. Evidentně jsou na vzdálenou práci naprosto zvyklí, což je pro mě velmi dobrá zpráva. Už tohle úvodní povídání mě naplňuje pocitem, že pohovory (a vše co jsem si dosud myslel), nebyla jen „předvolební kampaň“.

Další schůzka už byla onsite s Alexem z „Developers Enablement Tribe“. V rychlosti nám představil poslání jeho kmene, architekturu a vůbec základní inženýrské hodnoty. Líbila se mi hlavně jeho očividná upřímnost a otevřenost o aktuálním stavu věcí. Jedna z věcí, na kterou člověk při dodávání software na zakázku, navíc v multi-vendor prostředí, moc nenarazí 🙂

Po této schůzce už jsem byl odveden na místo a představen kolegům z týmu. Jsem aktuálně v „Data Tribe“, konkrétně v „clan B“. Ano, „Data Tribe“ má místo squadů klany, ale o tom až někdy příště. A ano, ptal jsem se, je to čistě rozlišovací opatření. Nicméně i tak bychom to měli nechat změnit 🙂 Cílem „Data Tribe“ je v podstatě vybudovat „Data-as-a-Service“, zejména pro interní zákazníky (primárně marketingové a businessové buňky). Podle dat, které tým loguje, se vyplácí provize celé firmy, takže to jsou „poměrně“ kritická data. Ostatně na post-mortem nebo chcete-li lessons-learned schůzkách (prostě tzv. „what have we fuc**-up meetingy“ 🙂 ), byly poslední tři příspěvky právě z mého týmu.

První koho jsem z týmu poznal, byl Lotyš Randy. Opět potěšující zpráva – už třetím rokem provozuje stejný způsob práce (tedy 4 dny onsite, 1 den z domova), s jakým sem přicházím já. A to jsem si myslel, že budu „weird czech guy“ 🙂 Dále jsem zatím stihl poznat Portuglce Andrého, Itala Domenica (čti „do-mééé-ny-ko“), Angličany Alexe a Chrise, a „řekl bych že Skota“ Steva. Chris je můj line manager, nicméně jsem se s ním potka pouze přes videokonferenci. V pondělí a úterý potřeboval home-office – opět, za mě v pohodě 🙂 No velké potěšení, pro mě bylo pracovní prostředí – jak si můžete všimnout na fotkách, „mám“ okno (v sedmém patře) i s opravdovým výhledem ven 🙂

No a co je pro mě v tuhle chvíli největší kulturní šok? To Vám povím příště 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *